V letošním roce se členové našeho klubu účastnili těchto akcí: 
30. 6. - 2. 7. 2017 Voldušská šlapka
– vlastní cyklovýlet je plánován na sobotu 1. 7. 2017, odjezd 9:30, trasa 33,3 km.
 
Den historických kol, sobota 17. června 2017

KOLA S DUŠÍ Těšte se na výstavu, burzu a setkání sběratelů, šroubkařů a milovníků kol vůbec. Vytvořte její atmosféru tím, co přivezete, co nabídnete, co budete vyprávět. Přivezte svoje historické kolo/kola, torza, díly, lampy, papíry a ukažte je ostatním. Zkonzultujte restaurování, kupte si potřebný díl, pochlubte se, potěšte druhé. Žádné vyjížďky, žádné závody, žádné povinnosti. Jen den plný radosti z kol, která mají duši.

KDE: Na hradě Boskovštejn, nejzajímavějším a největším muzeu kol u nás.
Kontakt:  http://www.muzeumkol.eu/
KDY:Víkend 16.–18 . června 2017. (Den D: sobota 17. června 2017)

KDO: Vystavovat může každý, přiveze-li kolo či předměty související s historií kola. Firma Author laskavě zapůjčí několik výstavních stanů 6 x 3 m. Obec Boskovštejn postaví dva velké stany. Chcete-li  přivézt větší kolekci, rezervuje si místo. Jedno kolo, celé sbírka, jen díly,  vlastní stoleček, deka nebo stan – žádné omezení, místa je dostatek.


 
10. – 11. 6. 2017 Akce VBC Zbraslav – výlet na Karlštejn (informace na VBC Zbraslav)


15. 6. - 18. 6.2017 Boskovštejn 
IVCA 2017 – Karlsruhe – mezinárodní cyklistické setkání u příležitosti 200. výročí patentování běhacího kola tzv. : draisiny (24.5.- 27.5.2017)- Veškeré informace včetně registračního formuláře jsou přístupny na odkazu ivca2017.de
- Přibližné náklady na pobyt jedné osoby tj. vstup a ubytování je cca 200 euro (dle výběru ubytování, nejnižší je ve stanu v kempu za 15 euro).
- K 15.11. je z  našeho klubu registrováno již  5 odvážných jedinců. :)  Registrace není vlastní zaplacení, poplatky mají být uhrazeny do dubna. Pokud se přihlásíte, obratem na zadanou adresu přijdou instrukce. I po přihlášení nemusíte odjet neboť když nezaplatíte do termínu, bude vaše uvolněné místo postoupeno dalšímu zájemci z registrovaných

 
Draisování s Valdštejnem
 
sobota 22. 4. 2017
 
Celodenní výlet pro milovníky historických bicyklů a starých časů.
 
KCT „Český Lev“ Plzeň 2015 připravil výlet, který nejenom uspokojí sportovního ducha a povede krásnou krajinou kolem zámku Kozel, ale i obohatí vaše chuťové pohárky.
 
Pro  nejezdící rodinné příslušníky a přátele se naskýtá možnost zvýhodněné prohlídky zámku Kozel ( heslo u pokladny Český Lev) nebo prohlídka rozlehlého zámeckého parku, jízdárny či  návštěva cukrárny.
 
9:00 - 10:00
Sraz (registrace) účastníků v restauraci u zámku na hrázi rybníka. Registrační místo bude viditelně  označeno. Možnost občerstvení. Účastníci setkání mohou využít parkoviště u Zámku Kozel za zvýhodněné parkovné (heslo Český Lev). Zároveň přihlášení do měřeného závodu na 300 m na draisině.
 
10:15
Časovka na 300 m muži,  na draisině. Přesun  se stroji zámeckým parkem k objektu zámku. 
 
12:00 Hromadné focení před zámkem Kozel.
 
12:15
Pro zájemce z řad bicyklistů návštěva zámku za zvýhodněné vstupné
(pro ty co se prohlídky neúčastní možná návštěva přilehlé cukrárny
nebo parku)
 
13:15 -13:30
Nástup na trasu výletu.
 
Hádky – možnost občerstvení, čerstvý chléb přímo z pekárny, nápoje.
Dále směr Neslívský rybník a zřícenina hradu Lopata  ze 40tých let
14. století tuto zastávku možno vynechat a plynule pokračovat na další bod trasy tj. lesní vyhlídku
 
Lesní vyhlídka „Marie Ruth“ – tzv. Mariina skála, na které je postaven altán (2014) podle původního, který zde nechal postavit tehdejší majitel panství Kristián Valdštejn. Úchvatný rozhled do údolí Kornatického potoka a na obzoru uvidíte středověký hrad Radyni.
 
 
Pozdní oběd nebo brzká večeře (cca v hodnotě 120,- Kč) bude zajištěna na soukromé farmě Krejčových v Milínově. Jehněcí a skopové speciality, nápoje a jiné pochutiny.
Zájemci o oběd nechť  se zaregistrují pomocí odkazu:  http://doodle.com/poll/9dgxb4cyharef5ny
 
Předání ceny vítězi časovky, předání účastnických listů.
 
 
Návrat k zámku Kozel: pro řidiče bude zajištěn odvoz zpět na parkoviště k zámku. (cca 17:00 – 19:00).
 
Technické informace: celková délka trasy do 18 km, středně náročným terénem, místy s nutností sesednout z bicyklů. Aprílové počasí je nevyzpytatelné, s tím je nutno počítat. Předpokládá se dobový oděv a funkční brzdy. Jede se za každého počasí. Trasa bude značena značkami KCT s příslušnou směrovkou.
 
 
 
Motto: z kopce cyklistou, do kopce turistou !!!
 
 
©  2017 Klub cyklistů-turistů Český Lev Plzeň
 

 

květen 2017 - účast na muzejní noci (odpolední vyjížďka: muzeum - náměstí  - ZOO - strouha - muzeum), návštěva muzea zdarma, sledujte stránky Západočeského muzea v Plzni. Klubový stejnokroj žádoucí.
 

duben 2017 - otevření cyklistické sezony Valdštejnské draisování - termín a místo bude upřesněno, celodenní akce s občerstvením.
 

3. 1. 2017 (úterý) 17:30 - slavnostní schůze ke 120.výročí založení Klubu cyklistů - turistů Český Lev Plzeň.  Úbor v klubových barvách žádoucí. Místo konání bude upřesněno (zřejmě kavárna Západočeského muzea nebo Klub Cardinal).


27. 12. 2016 vánoční výlet VBC Zbraslav - pro otužilé, start v 10:00 na Zbraslavském náměstí (parking jako obvykle u bowlingu), historické kolo a dobový oděv odpovídající ročnímu období nutností jakožto i teplé nápoje s sebou. Trasa:  Zbraslav – Staroměstské náměstí a zpět. Celodenní výlet.

 


23. 11. 2016 (středa)  - výroční členská schůze KCT ČL 17:30 Klub Cardinal. Úbor v klubových barvách žádoucí.


12. 11. 2016 (sobota) - celostátní sraz velocipedistů OČÚJV Hrabová u Vítkovic - účast členů KCT ČL dobrovolná. Odvážní jedinci mohou jet i se svými stroji. Časová náročnost vzhledem ke vzdálenosti místa konání pátek až neděle.

5.11. 2016 Pražská míle – pořádá KČV Praha, dobrovolná účast členů KCT ČL  co by diváctvo - podpora našeho čestného člena Standy Cinka. Začátek 10:00 na Letné u kyvadla.

10.09.2016  První podzimní vyjížďka v duchu tématu Plzeňské známé(e) i neznámé(e). Sraz v 9:00 hodin na parkovišti velkoobchodu
                              Makro v Plzni na Borských polích. Předpokládaný výjezd v 9:30 hodin.


30.06.2016  proběhne od 16:00 hodin zahájení zahájení vernisáže k uvedení výstavy "Příběh kola..." Jak už je u nás zvykem, vše se
                         bude odehrávat před hlavní budovou Západočeského muzea v Plzni. Těšit se můžete na vyjížďku historických kol,
                         ukázku parokola, nebo rej velocipedistů kolem kašny

12.06.2016  výlet na Karlštejn (pořádá bicykl klub Zbraslav)
                     sraz se koná v 9:00 hodin na náměstí ve Zbraslavi a odjezd je časován o cca půl hodiny později po společném focení.
                     http://bicycleclub.zbraslav.info/

20.05.2016  vyjižďka u příležitosti muzejní noci
                      sraz stejně jako u první vyjížďky (kavárna v hlavní budově Západočeského muzea v Plzni, 16:00 hodin)
                      předpokládaný výjezd 16:30-17:00, vyjížďka cca 1 hodina
                      po vyjížďce posezení u kávy či něčeho vydatnějšího a poté prohlídka muzea (každý samostatně na vlastní   nebezpečí :)


11.05.2016   první jarní vyjížďka, aneb krátké protažení našich údů po dlouhém zimním spánku
                     sraz v muzejní kavárně v 16:00 hodin (hlavní budova západočeského muzea v Plzni)
 
Velocipediste_pozvanka_DL_12122015_A2.jpg
Pozvánka_Pražská_míle_2016_Stránka_1.jpg
Pozvánka_Pražská_míle_2016_Stránka_2.jpg
Příběh kola ………    aneb od draisiny k favoritu
1. 7. 2016 – 28. 9. 2016
Pro příznivce starých časů jsme připravili tematickou výstavu od draisiny k favoritu (rozuměj jednostopé kolo pro turistiku i závod).
 
Kde: Výstavní sál Západočeskéhomuzea v Plzni, Kopeckého sady 2 
 
Výstava seznámí návštěvníky s historickým vývojem kola od konce 18. století do poloviny 20. století. Zmapuje počátky cyklistiky v Čechách, ustavení cyklistických spolků, klubů a vyznavačů vysokých kol. Návštěvníci si prohlédnou jak exponáty z muzejních sbírek Západočeského muzea v Plzni (draisinu, vysoké kolo, tematické secesní plakáty, prapor, fotodokumentaci, dobové oděvy), tak i exponáty z jiných muzeí a rovněž ze sbírek soukromých např.: plzeňského rodáka, velkého milovníka a nadšence cyklistiky Stanislava Cinka, který je dosud aktivním členem Klubu českých velocipedistů v Praze a Františka Babického, in memoriam, který působil jako mechanik českého týmu při Závodu míru.Budou vystaveny jedinečné originální dresy, medaile a kola s osobitou  historií.
Výstava také zmapuje vznik, působení a zánik Klubu cyklistů turistů „ Český Lev“ Plzeň a jeho obnovení v roce 2015. Okrajově budou prezentovány i další spřátelené kluby. Expozice kol bude rozdělena tematicky – historie výroby kol, kola v období 1. republiky, válečná kola, turistická kola, silniční kola, závodní kola, úspěchy českého cyklistického sportu, kolo v přírodě a na výletě, kolo v dílně opraváře. K vidění bude také motokolo pana Klementa, zakladatele firmy Laurin and Klement, zapůjčené Muzeem Mladoboleslavska a unikátní replika parokola zn. Roper (USA) od soukromého sběratele MVDr. Uzla. V kostce bude připomenuta historie slavného kola zn. Favorit, jeho krach a znovuvzkříšení v podobě unikátního současného modelu kola Favorit - Bigboss. 
Výstava svým pojetím osloví širokou veřejnost, potěší milovníky cyklistického sportu a obohatí návštěvníka svým estetickým vjemem. 
 
Textová část výstavy bude uvedena v češtině, důležité časové mezníky a popisy k předmětům budou uvedeny i v anglickém jazyce.
Hendikepovaní návštěvníci mohou požádat o pomoc personál muzea.
 
 
Plakát - Příběh kola (1).jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one